Krásná v těhotenství

Během těhotenství se budete některé dny cítit krásná, jiné zase ne, tak jako před těhotenstvím.

Budou dny, kdy se budete cítit velmi žensky. A dny, kdy vás nová figura přímo vyděsí.

Krása budoucí maminky závisí na kvalitě vašeho spánku, pocitu naplnění, schopnosti zvládat stresové situace a zůstat v klidu.

 

 

Pleť

Na tváři je vám vidět radost z blížícího se mateřství. Když budete odpočinutá, bude vaše pleť svěží, zářivá a vaše oči budou zářit.

Důkladně se o sebe starejte. Používejte kvalitní hydratační krém na tvář a celé tělo.

Vlasy

Většina žen má v těhotenství díky hormonům lesklé, hedvábné a husté vlasy. Některé ženy mají pocit, že mají mastné vlasy. Zkuste bahenní masku, pomůže vám udržet přirozenou rovnováhu a zdraví vlasové pokožky a vlasů.

Nehty

Nehty budete mít slabé, proto bude lepší, když si je ostříháte na krátko. Nelakujte si je, případně si vyberte lak bez rozpouštědel.

Zuby

Návštěva lékaře je důležitá na začátku těhotenství a také po porodu. Zdraví zubů je velmi důležité. Neošetřené zuby se kazí a mohou způsobit infekci, která by byla pro miminko nebezpečná.

Prsia

Vaše prsa se budou zvětšovat už od začátku těhotenství. Jemná prsní tkáň je pod tlakem, cítíte svědění a napětí, protože pokožka se napíná.

  • pokožku co nejvíce hydratujte. Používejte raději hydratační krém než olej, který pokožku sice zjemní ale nehydratuje.
  • noste těsnou podprsenku. Na prsou se vám ještě nestihly vyvinout svaly, které by udržely zvětšená prsa.
  • pomůže, i když budete držet ramena mírně posunutá dozadu.
  • na konci těhotenství budou vaše prsa produkovat čistou, bílou průsvitnou tekutinu zvanou kolostrum. Po narození to bude první jídlo miminka.

Šatník

Šatník přizpůsobte své nové postavě. Zvolte volnější šaty, abyste se cítila pohodlně.

Nezapomeňte zvolit jinou velikost podprsenky. Budete se cítit pohodlněji a vaše prsa budou mít pevný tvar a vzhled. Jako obuv zvolte baleríny nebo jakékoli boty bez opatků.